Mam silną wolę – robi ze mną, to co chce.

Standardowy

Odkąd pamiętam, w życiu za każdym razem trafia mi się większy przeciwnik. Ale może po prostu nie ma łatwych challenge’y, gdy jesteś arogancką dziewczynką z 158cm wzrostu o niewyparzonym języku.

Obóz Krav Maga, Szklarska Poręba, 2005r.

Ty też walczysz całe życie. I nawet jeżeli dostajesz przeciwnika na miarę swoich możliwości, życie nie staje się łatwiejsze. A wygrana nie wystarcza na długie, szczęśliwe życie. Po chwili wytchnienia, znowu musisz się szarpać.

Obóz Krav Maga, Szklarska Poręba, 2007r. To moje ulubione, obciachowe, zdjęcie

Mogłabym pozaciemniać o sensie życia. Ale jako, iż moje problemy z histaminą sięgają już ponad 25% mojego ciała, jestem zbyt rozdrażniona, by bawić się w subtelną sztukę uwodzenia czytelnika. Trzeci rodzaj tabletek również nie pomaga i zastanawiam się coraz poważniej nad oskórowaniem.

Z przyczyn technicznych, duże wagi w treningu mnie przerosły (mam na myśli powyżej 20kg) i musiałam przeprosić się z małymi.

Wrażenie takie, jak gdybym zaczynała przygodę z kettlebell od początku. Restart sponsorowany przez rurę oczywiście, która znowu zablokowała mi dynamikę bioder i przerzuciła siłę na prawą stronę. Początkowo złość i niedowierzanie, urażona duma i nadszarpnięta ambicja. Ale problemem nie jest problem, tylko moje do niego podejście – WHO CARES? Korona mi spadła? Klub zamknęli?

Przynajmniej nie zaczynam w ostrym bólu. Nie zaczynam na ślepo, nie wierząc czy mnie to nie dobije i nie przykuje do wózka inwalidzkiego. WTEDY to był przeciwnik – teraz to tylko dziura w asfalcie.

Będąc więc z natury sentymentalną osobą… Ah, pierdolić to. Dobrze wiesz, że nie z każdej potyczki wychodzi się silniejszym, że nie wszystko co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Ale ze wszystkiego da się wyciągnąć nauczkę i być o ciut mądrzejszą osobą.

Masz problem by zacząć trenować? Chcesz, ale ciągle tylko się „czaisz”?

Już powinieneś przeskakiwać na większe wagi, ale wciąż to się nie dzieje?

Nie schudłaś jeszcze tak jak to sobie wyobrażałaś i zaczyna męczyć Cię wrażenie porażki?

Zauważ, że czas ciągle mija. Nie rozdrabniaj się, nie możesz robić wszystkiego jednocześnie. Zdecyduj o swoich priorytetach, rozlicz się obiektywnie z podejmowanych czynności. Początkujący w każdej dziedzinie, mają szybko-i-od-razu. Ale to nie początkujący są największą motywacją, medalem na olimpiadzie czy bohaterem we własnym domu.

Czy masz swój szczyt formy, chwilowy kryzys czy jakieś poważniejsze załamanie na tle innym niż sportowe – to minie, poradzisz sobie. Radziłeś i radziłaś sobie z większymi i brzydszymi demonami. Jest sens w tym co robisz, możesz to zmienić i z perspektywy ocenić własne życie – bądź swoim szefem.

Tylko pamiętaj, na spotkanie z szefem nikt nie powinien się spóźniać. Idź na trening i czerp z niego przyjemność.

…..tu normalnie byłby trening, ale jako iż zaczynam przypominać trochę ghoula i naprawdę nie chcę tym epatować, będziecie musieli ułożyć coś swojego, lub poszperać wśród tych ponad stu odcinków jakie dla Was nakręciłam. Przy okazji – proszę, nie proście mnie mailowo, by ułożyć Wam program z numerami treningów. Od tego jest PowerWorkout Premium, które wciąż możecie nabyć o tutaj: SKLEP na maila

A żeby nie było tak szaro i smutno, postanowiłam wkleić jednego z maili od Was. Zawsze ciężko mi było ugryźć temat Testimonial’sów, ale chyba się przełamię. Oto pierwszy, z powodu mojego lenistwa – również najnowszy!

P.S. Fajnie takie rzeczy dostawać, nie? Człowiekowi lżejsze kettle się potem wydają.

10 przemyśleń na temat “Mam silną wolę – robi ze mną, to co chce.

 1. ~Ania

  „Bądź swoim szefem”. Otóż to :)
  Psst.. Mam prośbę o ukrycie adresu mejlowego na zielonym pasku ;)

  • an_ge

   ajm so sori!!!
   blondynka. bardzo się spieszyłam na spotkanie z szefową ;)

 2. Mam podobne fotki z pierwszego seminarium Systemy- wyglądam, jakbym się czegoś panicznie bała… Później się okazało, że tzw. gimnastyka specjalna jest dużo łatwiejsza niż ta akrobatyczna, do której się zraziłam na wf-ach. I nie było czego się bać. :)

 3. ~plica

  obciachowe zdjęcia super. i naprawdę z własnej woli wybrałaś blond ? ;) nie, to, że teraz jest nieładnie, bo ładnie, ale serio ? :P

 4. ~Maciek

  No to bierę się do roboty. :-) Wyprawię synalka do szkoły i pohasam po domu z kulaszkami :-) W sumie nie przeżywam żadnego kryzysu, ale dla towarzystwa mogę połączyć się w bólu.

  • an_ge

   Nie mów głośno, bo jeszcze sobie jakaś siła nieczysta o tobie przypomni.. :]

 5. ~Marta Ż

  Fajny tytuł. I fajna idea szefowania sobie. I ogólnie – bycia kowalem własnego losu, czasem przypominam sobie, jakie to genialne. „Jeżeli nie jesteś Hutu, ani Tutsi”… :D Teoretycznie wszystko jest możliwe. Czasem hormony i in. psują cały misterny plan, ale co tam… najwyżej pozostanę z tłuszczykiem na brzuchu, ale przynajmniej tyłek zrobię :D

  • an_ge

   Zauważam mimo wszystko pewien problem wśród nowszej generacji – pospolita roszczeniowość wraz z byciem ‚your own boss’ („tylko bug morze mnie osądzidź”) będzie kopać leżącą gospodarkę.

   • ~Marta Ż

    O mamo, przypomniałaś mi, że posiadacze tych wspaniałych dziar istnieją naprawdę. Ale w sumie… chyba ogólnie robimy się coraz bardziej egocentryczni, skupieni na swoich racjach, swoich poglądach, swoich osiągnięciach i swoim fejsbukowym tworzeniu pozorów zajebistości. Gdzie tu miejsce na myślenie o gospodarce? A może tylko ja jestem taka aspołeczna i lękliwie czmychająca przed problemami wykraczającymi poza moje własne.

    No widzisz, nie zachęcaj tak do tego szefowania :D Ciężko kreować potencjalne inspiracje dla m ł o d z i e ż y (ach, ta odległa wiekowo „nowsza generacja” ;D), hm?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>